Paintball Zielona GóraPaintball Zielona GóraPaintball Zielona Góra
Menu
paintball lubuskieStrona Główna
paintball lubuskieOferta Wypożyczalni Paintball
paintball lubuskieCennik Wypożyczalni Paintball
paintball lubuskiePrzykładowe scenariusze gier
paintball lubuskieWażne informacje organizacyjne
paintball lubuskieGaleria Paintball
paintball lubuskieOpinie naszych Klientów
paintball lubuskieKontakt z Wypożyczalnią Paintball

Ważne informacje organizacyjne.

Ogólne zasady bezpieczeństwa
1. Wypożyczyć sprzęt do gry w painball oraz korzystać z niego może jedynie osoba pełnoletnia!!!
2. Nigdy nie zdejmuj maski podczas gry, nawet jeśli zostałeś trafiony i schodzisz z pola paintball'owego!!!
3. Pamiętaj aby zabezpieczyć broń podczas przerwy i po zakończeniu gry!!!
4. Nie strzelaj do zwierząt i osób nie posiadających maski!!!
5. Nie strzelaj do osób znajdujących się bliżej niż 3 metry od Ciebie!!!
6. Zabezpiecz plac gry tak aby osoby trzecie nie mogły nieświadomie wejść na jego teren!!!

Czy paintball jest bezpieczny?
Markery strzelają lekkimi kulkami, które wytworzone są z żelatyny i otoczone cienką warstwą tworzywa sztucznego. Zatem kontakt takiej wystrzelonej kulki nie jest mocno bolesny. Podczas uderzenia kulka pęka na ubraniu co dodatkowo amortyzuje kontakt z ciałem. Jeśli przestrzega się zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku to największym zagrożeniem jest niewielki siniak, który bardzo szybko schodzi. Zatem można śmiało powiedzieć, że paintball jest bezpiecznym sportem.

Jak się ubrać?
Ubranie się do gry w paintball nie stanowi większego problemu, ponieważ wraz z wypożyczeniem sprzętu do gry oferujemy również wygodny komplet moro, dzięki któremu nie musisz obawiać się o swoją prywatną odzież. Wypożyczenie naszego moro ułatwia również grę, ponieważ nie musisz uważać na zabrudzenia powstałe w wyniku rywalizacji. Grając w naszym stroju nie będziesz miał dylematu czy położyć się na trawę czy nie będziesz mógł cieszyć się w pełni zabawą w paintball i skupić całą swoją uwagę na "zastrzeleniu" rywala i zwycięstwie.
Jeśli jednak zdecydujesz się na grę we własnym stroju należy pamiętać aby zasłaniał on jak największą powierzchnię ciała a jednocześnie nie był zbyt uciążliwy podczas manewrów na polu walki. Kulki, które oferujemy bardzo szybko ulegają biodegradacji i nie stanowią zagrożenia zarówno dla środowiska jak i ubrań. Nie zostawiają trwałych śladów ani plam.

Jaka ilość kulek jest optymalna?
Ilość wystrzelonych kulek zależy od doświadczenia gracza. Jeśli będziemy bez opamiętania strzelać w przeciwników nie kierując się strategią i nie zważając na odległość. A przy tym strzelać seriami po kilkadziesiąt kul, to nie starczy nam 1000 kulek na osobę. Natomiast jeśli oprócz naciskania na spust założymy sobie jakiś cel gry (scenariusze gier dostępne są na naszej stronie) to 200 kul na osobę powinno nam wystarczyć na 2 godziny świetnej zabawy.